Náš oddíl Aikido PLZEŇ rozvíjí jemnou cestu bojového umění Aikido s důrazem na nenásilné řešení fyzické konfrontace s protivníkem, kdy i přes případnou agresi útočníka zachovává především úctu ke každému lidskému životu a nabízí pochopení a možnost změny uvažování útočníka.

Neboť i protivník si zaslouží ochranu i přes případnou nutnou eliminaci a pacifikaci jeho útoku. Taková je správná cesta BUDO. Nenásilná a vstřícná, dávající šanci do poslední možné chvíle.

Cesta Aikido Vám umožní rozvoj svých fyzických a duchovních stánek Vašeho života. Poskytuje možnost volby a nabízí v případě nutnosti jasná a pevná řešení konfliktů.

Boj a fyzická konfrontace, by vždy měla být až tím posledním řešením. Tam kde již není prostor pro nenásilnou diskuzi.

S Aikidem budete schopni ubránit nejen sebe, ale i poskytnout pomoc slabším. Ochránit je a ukázat cestu jak se naučit bránit nejen sebe samotného.

Každý aikidista učí sebe, ale zároveň je koncept tréninků vystavěn tak, že každý pokročilejší žák se stává „malým“ učitelem žákům nově příchozím.

Naše Aikido je cestou BUDO bojovníka, uvědomělého, lidského a nabízejícího smírného řešení i tam, kde se to zdá býti nemožné. 🙂

Mnoho dalšího o Aikido se můžete dozvědět v sekci „Knihovna“.

//aikido-plzen.cz/wp-content/uploads/2022/05/IMG_3846.jpg
//aikido-plzen.cz/wp-content/uploads/2022/05/IMG_1739.jpg